Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 423 komentarze

Shoovar44

Shoovar44 - И здесь они не имеют зла, они видят зеленые травы. И внимают шелестам по воле божьей, и это счастье для тех людей. (Ks. Welesa 26-III)

Monsanto vs. konopie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli: dokąd to wszystko zmierza??

  Prohibicja konopi posłużyła do przekierowania ludzkiej ewolucji ze zdecentralizowanego agrarnego stylu życia i naturalnej ekonomii, do scentralizowanej petrochemiczno - militarnej dyktatury, kontrolowanej poprzez sztuczną ekonomię zależną od prywatnych banków i innych międzynarodowych korporacyjnych interesów. Następnym etapem w kontynuowaniu tej kontroli, będzie regulacja, licencjonowanie i opodatkowanie upraw konopi, które będzie dostępne tylko systemom korporacyjnym, poprzez inżynierię genetyczną i prawa patentowe genomu Cannabis. Propozycja 19: Regulacja, Kontrola i Opodatkowanie Konopi z 2010 kładzie pod to fundamenty.


    Prohibicja konopi doprowadziła do niewypowiedzianego cierpienia na całym ziemskim globie. Gdybyśmy my – cała ziemska populacja ludzi – mogli uprawiać tą cudowną roślinę lokalnie i przetwarzać ją w lokalnych fabrykach i przedsiębiorstwach, włączając w to przede wszystkim wytwarzanie paliw, nie potrzebowalibyśmy być uzależnieni od ropy naftowej, która zdaje się tkwić u podstaw obecnej niedoli. Nie pozwolilibyśmy nigdy na to, aby być zarządzanym przez międzynarodowych naftowych podżegaczy, których zbrodnie przeciwko ludzkości przekształciły się w legion, włączając w to „hurtowe” inwazje na inne kraje i rzezie niezliczonej liczby ludzi.

    Żaden z tych horrorów związanych z ropą naftową – wraz z żałosną degradacją środowiska naturalnego – nie miałby miejsca, gdyby konopia nie została zdelegalizowana, ale byłaby używana mądrze i inteligentnie jako główny fundament ludzkiego społeczeństwa. W rzeczy samej, ekonomia oparta na konopiach wciąż może uratować nasz ludzki świa,t jak również i środowisko naturalne.


Mówi się, iż konopia ma około 50 000 zastosowań - od włókna, poprzez paliwa, aż na pokarmie skończywszy – postaram się to w skrócie przedstawić :


We współczesnym świecie, konopia może być używana do przemysłowych celów włączając w to: produkcje papieru, tekstyliów, bio-degradowalnego plastiku,  zdrowej żywności, paliwa, w budownictwie i do celów medycznych.


Konopia jest jedną z najszybciej rosnącej biomasy znanej człowiekowi, może wyprodukować aż do 25 ton suchej masy z hektara w ciągu kilku miesięcy i jest jedną z najwcześniej „udomowionych” roślin.

Jednym z niezwykle istotnych zastosowań konopi jest detoksyfikacja odpadów atomowych, jak wykazano w eksperymencie na Ukrainie w Czarnobylu (http://www.hemp.net/news/9901/06/hemp_eats_chernobyl_waste.html). Co więcej, paliwo z konopi mogłoby faktycznie zastąpić niebezpieczne i kosztowne elektrownie jądrowe.


Celem rządów w ich polityce przeciwko konopi było zawsze pozbawienie ludzi dostępu do rośliny, zachowując jednocześnie kontrolę nad nią we własnym interesie. Ten własny interes obejmuje wiele branż, włączając w to więziennictwo i przemysł zbrojeniowy, paliwowy, drzewny, bawełniany i farmaceutyczny, jak również całość bankowości i systemów korporacyjnych, która stała się możliwa poprzez odłączenie ludzi od ich jedynego, prawdziwego źródła niezależności – Ziemi!


Wiodącym adwokatem Propozycji 19 jest organizacja zwana w skrócie DPA (Drug Policy Alliance). Organizacja ta stoi za naciskami zmierzającymi do zmiany legislacji dotyczącej konopi w USA i ma w swoich szeregach najbardziej potężne i wpływowe postacie światowego kompleksu petrochemiczno-wojskowo-bankowo-przemysłowego.


Oto niektórzy z dyrektorów DPA:


Paul A. Volcker –dyrektor honorowy DPA, którego kariera blisko związana jest z Federalnym Bankiem Rezerw.
Frank Charles Carlucci III – również dyrektor honorowy, który jednocześnie jest dyrektorem w United Defense Industries. Był on również doradcą prezydenta Ronalda Reagan’a od spraw bezpieczeństwa.
Nicholas Katzenbach – również dyrektor honorowy DPA, który w latach 1969 – 1986 był generalnym konsulem korporacji IBM.
Mathilde Krim – jest obecnym dyrektorem DPA a wcześniej była związana z Fundacją Rockefeller’a.
George Soros – także jest dyrektorem DPA i przewodniczącym Soros Fund Management. W 2009 roku Soros znajdowała się na liście najlepiej opłacanych menager’ów, biorąc na rękę 3,3 mld USD. Pod koniec 2009 roku, posiadał on około 7 mld USD rozdzielony pomiędzy 697 spółek.

Największe udziały posiada Soroz w firmach: Petrobras (firma paliwowa), Hess Corp (również firma z branży paliwowej), Monsanto corporation, Citigroup Inc., and Suncor Energy Inc. (też firma paliwowa).


Tak. Zgadza się, Żorż Soros który słynie jako jeden z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych ludzi w świecie ekonomii, którego spekulacje doprowadziły do załamania Bank of England, jest kluczowym dyrektorem w organizacji która stoi na czele zmian dążących do regulacji, kontroli i opodatkowania konopi w USA. A w międzyczasie jest głównym udziałowcem w największej firmie na świecie zajmującej się genetycznym modyfikowaniem nasion – korporacji powszechnie zwanej jako Monsanto.


Korporacja Monsanto przyniosła temu światu między innymi takie dobrodziejstwa jak: Agent Orange (przetestowany w Wietnamie), nasiona teminatory (nie kiełkujące), genetycznie modyfikowane i opatentowane organizmy takie jak soja, kukurydza, bawełna – by wymienić kilka. Genetycznie modyfikowane plony weszły na rynek w 1996 roku i na dzień dzisiejszy 90% wszystkich upraw soi, kukurydzy i bawełny uprawianej w USA stanowią genetycznie modyfikowane i opatentowane rośliny. Firma Monsanto posiada 90% wszystkich patentów GMO.


Wartość konopi jako rośliny dla przemysłu (nie wliczając w to konopi stosowanej jako pokarm bądź na cele medyczne), była oszacowana na wiele miliardów w roku 1938, w artykule opublikowanym w Popular Mechanics Magazine. Więc nie ma co się dziwić, że główny udziałowiec firmy Monsanto zainteresowany jest w forsowaniu zmian prawnych dotyczących konopi. A w Propozycji 19 takie kwiatki jak: „uczynić konopię dostępną do naukowych, medycznych, przemysłowych i badawczych celów”, a także „dostosować ogólno- stanowy system regulacyjny do komercyjnej, przemysłowej uprawy konopi”. Propozycja 19 jest niczym innym jak otwarciem bramy dla Monsanto i innych petro-chemicznych, farmaceutycznych korporacji w celu skomercjonalizowania, regulacji, kontroli i opodatkowania konopi, poprzez genetyczną inżynierię, patentowanie i licencjonowanie.

 

c.d.n.

KOMENTARZE

 • @Maciej Ka 22:34:04
  Jak zawisną na latarniach, to tłumaczyć im już nic nie będzie trzeba ;).
  Tu chodzi o ludzi, żeby im wytłumaczyć i pokazać co i jak.
 • Pełna zgoda
  Pełna zgoda z autorem.
 • --- -- kanalizują myślenie --
  --- pod jakimś tekstem o świętym -dziesiątki wpisów -tyś.odsłon ---
  ---TAM GDZIE !!!!!!!! być nie być NARODU --głucha cisza ----
  --------POLSKA / SŁOWIANIE -konopiami stali !!! trzeba zrobić WSZYSTKO !!!
  --aby temat trafił do OGÓLNOPOLSKIEJ ŚWIADOMOŚCI !!!! --
 • @ninanonimowa 08:26:19
  I tak nie jest źle. W końcu dali to na świecznik :), a mogli zrzucić do piwnicy...
  Co do Słowian - to 100% zgody. Konopiami żeśmy stali! Odnalazłem przepiękny fragment w "Księdze Welesa" o tym traktujący.
 • jeden z filmów propagujących przemysłowe wykorzystanie konopi:
  https://www.youtube.com/watch?v=5fzO6iJywPc
 • --AUTOR !
  ----INICJATYWA ODDOLNA ---
  ---podsyłam LINK !! poważnego ośrodka -MAJĄCEGO REALNY WPŁYW na rolnictwo nie tylko na opolszczyznie ale na cały DOLNY ŚLĄSK !! który był ZAGŁĘBIEM UPRAWY konopi przemysłowej -Strzegom / ROSZARNIA która przerabiała / nie wiem czy dzisiaj / len i konopie ---
  --MOŻE TU !!! zacząć walkę

  http://www.oodr.pl/index.php?dzial=none&on=tak
 • @ninanonimowa 09:30:51
  Taką inicjatywę oddolną trzeba by przeprowadzić na masową skalę, na terenie całego kraju. Wybory samorządowe się zbliżają...
 • Śledzę oczywiście każdy wpis
  Twój Autorze i jeśli dobrze zrozumiałem to pisałeś gdzieś ostatnio, że kanabioidów może być za dużo? Czy można z nimi "przedawkować"?
  Oczywiście nie pytam o konopie GMO.
 • @koolart 21:52:54
  Nie można. W którymś odcinku pisałem, iż trzeba bardzo ostrożnie podchodzić do wyników badań nad kanabinoidami, ponieważ w zależności od dawki mogą wywoływać one zupełnie odmienne odpowiedzi fizjologiczne. Jest to układ który dąży do utrzymania organizmu w stanie homeostazy. Czyli np. mała dawka jakiegoś kanabinoidu aktywuje receptor CB1, natomiast duża dawka tego samego kanabinoidu będzie uruchamiać zupełnie inne procesy fizjologiczne, dążące do wygaszenia aktywności.

  Nie można przedawkować! (mówię tu oczywiście o naturalnych kanabinoidach, pojedyńczy syntetyczny kanabinoid może wywołać efekty szkodliwe - zwiększyć tempo wzrostu nowotworu)!

  Nie można się uzależnić! Pierwszy okres przyjmowania kanabinoidów aktywuję zwiększoną ilość receptorów, jednakże w trakcie używania ich przez dłuższy okres czasu liczba aktywnych recpotorów zaczyna spadać. Czyli brak fizjologicznej podstawy uzależniającej!

  W przypadku np. opioidów liczba aktywnych recpetorów (które są aktywowane przez opioid) wzrasta i wzrasta. Tak samo jak samo- administracja narkotyku i jego dawka. Stąd objawy łamania w kościach po odstawieniu.


  Z tą dawką w przypadku kanabinoidów np THC to też jest ciekawa sprawa. Preferowane są dawki średnie i małe. Zbyt duże dawki wywołują awersję...

  Pozdrawiam
 • @Shoovar44 00:36:32
  Dzięki za obszerną odpowiedź.

  Ostatnio oglądałem 5 częściowy film na YT o konopiach, historii i zastosowaniu. Była tam wzmianka o tym, że w połaczeniu z wapnem włókna konopne tworzą (samoistnie ?) rodzaj mocnej zaprawy - betonu.
  Niesamowite!
  Starożytni Egipcjanie ponoć używali tej technologii dla mnie to zupełna nowość. Może Ty wiesz coś więcej na ten temat?
  Pozdrawiam.
 • @koolart 13:51:30
  Też o tym czytałem. W którymś z regionów Francji, ponoć zachowane są mosty pobudowane tą metodą. Wiek - około tysiąca lat...

  W UK budują domy, tą metodą. Doskonała termoizolacja. Bez ogrzewania przez cały rok trzyma tempraturę 13 stopni C. Więcej tu:
  http://www.hemptechnology.co.uk/hemcrete.htm
 • -----------
  http://hyperreal.info/node/1663

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY